Daima Gülen Yüzü, Hayata Karşı Attığı İmzası; Nevin Özyurt

Genel BilgilerDaima Gülen Yüzü, Hayata Karşı Attığı İmzası; Nevin Özyurt

17 yaşında yaşamının dönüm noktası olan diyabetle tanıştı. Diyabeti tanıyor olması, durumunu büyük bir olgunlukla karşılamasını sağladı. Meslek seçimine sıra gelince diyetisyenliği tercih etti. Şimdilerde hem mesleki bilgilerini hem de diyabetle ilgili tecrübelerini diyabetlilerle paylaşıyor…

Aslında diyabet ekibinizin bir parçası. Belki de birçoğunuzun karşısına diyabetli hayatınızda sağlıklı beslenme önerileri sunarak çıkan bir diyetisyen. Daima gülen yüzü de hayata karşı attığı imzası. Olaylara pozitif yaklaşması, çözüm odaklı getirdiği bakış açısı Diyetisyen Nevin Özyurt’un diyabetli hayatına başlarken birçok kolaylığı beraberinde getirmiş. Genlerinde taşıdığı Balkan kökeni onun sorunlar karşısında bireysel çözümler sunmayı öğretmiş.

Diyabetli olması Nevin’in hayatla ilgili tercihlerinin de belirmesinde yardımcı olmuş ve şu anda Türkiye Diyabet Vakfı Küçükyalı Diyabet Merkezi’nde diyetisyen olarak diyabetlilere çözüm önerileri getiriyor. Nevin’le ilk defa sayfalarımızda tanışacak olanlar resimlerinden taşan müthiş enerjiye tanık oldukları gibi, deneyimlerini de okuyarak paylaşabilecekler….

Yazının devamına linkten ulaşabilirsiniz. http://www.turkdiab.org/diyabetdergisi_icerik.aspx?d=5&di=14

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

8 YORUMLAR

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: