Çocuk Endokrin Doktorları Kocaeli

Doktor ListesiÇocuk Endokrin Doktorları Kocaeli

Çocuk Endokrin Doktorları

Tuna ve ailesi Kocaeli’nde yaşıyor. Kocaeli Çocuk Endokrin Doktorları yazmamızdaki ana amaç diyabetli (şeker hastalğı) Tuna.

Özellikle Melek Hanım’dan ricamız Kocaeli’nde gittikleri doktorlar hakkında yorum yapmaları. Melek Hanım’ın deneyimleri ve düşünceleri bizler için oldukça önemli olacak.

Listedeki doktorları deneyimleyen ailelerimiz varsa olumlu/olumsuz yorumları almak isteriz. En azından diğer aileler için rehber de olmuş oluruz.

Unutmamak gerekir ki doktorlarımız bizler için oldukça önemli. İşlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorlar. Ama biz hastaların beklentilerine doktor cevap veremiyorsa o doktoru sevmemiz pek de mümkün görünmüyor.(Görsel bidoluoyun.net’den alınmıştır.

 

Adı Soyadı Telefon Adres
Yr.Doc.Dr. FİLİZ MİNE ÇİZMECİOĞLU 0262 3037575 Çocuk Endokrinolojisi / KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
Uzm.Dr. ELİF ÖZSU 0262 3037575 Çocuk Endokrinolojisi / KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
Uzm.Dr. RAHİME GÜL YEŞİLTEPE MUTLU 0262 3037575 Çocuk Endokrinolojisi / KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
Prof. Dr. ŞÜKRÜ HATUN 0262 3037575 Çocuk Endokrinolojisi / KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

20 YORUMLAR

 1. merhabalar,
  öncelikle siz değerli yol arkadaşlarımızın geçmiş bayramınızı eşimle beraber kutluyoruz.. paşamız da ellerinizden öper.:)
  daha sonrasında belirtmek istediğim bir husus var ki, biz sakarya’da yaşıyoruz. adapazarında çocuk endokrin olmadığı için de kontrollerimize izmite gidiyoruz. ama pek tabii yukarıda isimleri yazan doktorlarımızı tanıyorum.. şükrü hocadan başlamak istiyorum. onu yakalayabilirseniz sizinle ilgilenir. ama dikkat yakalayabilirseniz. zira kontroller yapılıyorken ki sadece haftanın bir günü (çarşamba) üniversite hastanesinde kontroller yapılır yarım saat gelir tüm hastaları bir odaya toplar sıkıntısı olan var mı diye sorar. filiz hocayı kontrollerimize gittiğimizde hiç görmedik. ama bize telefon numarasını verdi ve ne zaman gece bile olsa başımız sıkışsa arasak sağolsun yardımcı olur. bir anlamda rehberimiz diyebilirim. kontrole gittiğimizde bizle genelde elif hanım ilgilenir. o da inanılmaz ilgilidir. takip defterimizi tekl tek gün be gün gözden geçirir. mayıs ayında kendisinin bize verdiği bilgiler ve tavsiyeler doğrultusunda hareket ederek tunanın şekerini daha bir düzene sokmuş olduk.. rahime hanım ise en son gittiğimizde bizimle ilgilenen dr.du. bakıcımız da kontrole bizimle beraber gelmişti. biz eşimle yan odaya tunanın kilosuna ve boyuna bakmaya geçtiğimizde bakıcıma ne kadar maaş aldığını sormuş, kendisinin bakıcısına işte bilmem şu kadar para verdiğini falan söölemiş. ne alaka, anlayamadım? piyasa araştırması mı yapmış acaba!.. defterinizin son iki sayfasına baktı ve üç ay sonra görüşmek dileğiyle bizi geri gönderdi. bir de hemogram ve hba1c yaptırmamızı istedi. ilgisizdi diyemem tabi. ama elif hanım gibi de değildi. belki de bizi baştan beri elif hanım takip ettiği için bana öyle gelmiş de olabilir.
  sevgiler…

  • Melek Hanım Merhaba,

   Sizin de bayramınızı kutlarız.

   Biz sizi Eşref ile arayacaktık ama rahatsız etmek istemedik. Zira İstanbul’a geleceğinizi biliyordum.

   Sizin doktor deneyimlerinizi bildiğimden görüşleriniz birçok aile için önemli olacak. Değerli yorumunuz için teşekkürler.

   Tuna Paşa’yı öpüyoruz 🙂 .

   sevgiler

 2. merhaba esra hanım.
  4 yıldır kızım diabetli.ilk yıl düzenli fakülte kontrollerine gittik.Hemoglabinlerine filan bakıldı.Fakat doktorların pek ilgisiz ve bazı konuları bizim kadar bilmemesi garip geldi.zaten kendileride en iyi doktorun bizler olduğunu söyledi.3 yıldır fakülteye gitmedik.özel hastane yada devlet hastanesinde kontrolleri yaptırıyoruz.Bu sizce de doğru mu ?Bursa’dan yazıyorum.

  • Erdoğan Bey Merhaba,

   Genelde fakülte hastaneleri daha iyi derler ama demek ki Bursa’da pek iyi değil.

   En iyi doktor nerdeyse oraya gitmeniz daha önemli. İllaha fakülte hastanesine gitmeniz elbette gerekmiyor.

   Neden böyle br düşünceye vardınız açıklarsanız sevinirim. Ben de ona göre daha fazla yardımcı olmak isterim size.

   sevgiler

 3. merhabalar esra hm
  Fakültenin ilgisizliğinden şikayetçiyim.İşleri asistanlar yapıyor.Hastayı kobay gibi kullanıyorlar.Eziyet üstüne eziyet.Bence bu işi dahiliyeci bile yapar.illa endokrin mi olmalı ? Tamam teşhis ve tedavi başlangıcı için gerekli ama sonrası ….? İlerleme yok işte.

  • Erdoğan Bey Merhaba,

   Kocaeli Üniversitesi’ndeki bu durumlardan birçok hasta rahatsız. Keşke elimizden bir şey gelse. Ama bu yorumunuz bile umarım birilerine gider.

   Diyabetliler eğer diyabetten başka rahatsızlıkları yoksa max. % 30 alıyor. Ki devlet minimum % 40 engelli raporunu dikkate alıyor.

   % 40 engelli raporu işe girmede büyük bir avantaj. Özellikle özel sektörde belirli bir oranda özürlü çalışan çalışmak zorunda. Kızınız için ilerleyen zamanlarda işe yarayabilecek bir detay ama yine raporun % 40 olması lazım. Ayrıca bu sene ÖMSS diye bir sınav yapıldı. Bu sınava da minimum % 40 engelli raporu olanlar girebiliyor ve sınavı kazanırlarsa devlet kardrosunda işe girilebiliyor.

   Eğer % 40 engelli raporu alırsanız kızınıza kızınız erken emekli olabilir.

   Devlet ya da üniversite hastanelerinden raporu rahatlıkla alabilirsiniz.

   Umarım cevabım yeterli olmuştur.

   sevgiler

 4. Birde Esra hm size şunu sormak istiyorum.Kızım için yüzde kaç özürlü raporu alabiliriz ? 4 yaşında başladı.Şimdi 8 yaşında.Birde bu alacağımız özürlü raporunun ne faydaları oluyor yazarsanız sevinirim.siz aldınızmı ?Birde fakülteden mi almak zorundayız ?Devlet hastanesi de olur mu ? Alma şartları var mı ? % 40 ın üzerinde alınabiliyor mu ? Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

 5. esra hm tekrardan merhabalar
  sizden çok önemli bulduğum bir konu hakkında yardım isteyecektim.Sorum şu : kızım 4 yıldır diabetli.İnsülin günde kaç defa yapıldığı belli olmuyor.Yani yediği yemeğe yada atıştırmalara göre insülin yapıyoruz.Bu beş altı yedi seferde insülin oluyor manasına geliyor.Kızımın göbek bölgesi meme gibi sarkmış vaziyette.bacak kısmında morluklar ve şişlikler var.kolları ise çok ince zayıf olduğundan canı çok yanıyor.Koldan insülin yapmıyoruz. o yüzden.Göbek çevresi çok kötü durumda .Benim moral çok bozuk bu yüzden.Üzülüyorum.Napa bilirim.Bu şişlikler morluklar nasıl iner. ?Ne sürmemiz lazım ?Şimdiden çok teşekkür ederim.saygılarımla.Babası Erdoğan pür.

 6. Erdoğan bey merhaba,

  ben de 19 senedir diyabet hastasıyım ve o kadar süre devamlı insülin iğnesi kullandım hala da devam ediyorum kullanmaya…

  Ben günde 4 kez iğne yapıyorum… Doktorumun tavsiyesiyle bende artık pompaya geçeceğim inşallah…Benimde kızınız gibi bazen morluklar oluyor iğne yaptığım yerlerde bunun sebebi iğnelerin çok keskin olması ve damara girdiğini anlayamamamız…Özellikle iğneyi ilk değiştirdiğimde bazen damara geliyor ve iğne damarı minikte olsa deldiği için doğal olarak orada hafif bir kan kaçağı oluyor ve morarıyor…Kızınızda da ben bu yüzden morluklar olduğunu düşündüm…Benim iğne yaptığım yerlerde sarkma yok ama hafif bir doku bozukluğu oldu tabii…Birde kendim denediğim için sizede tavsiye edebiliyorum…Kızınızın iğne enjekte ettiği yerlere iyi bir vücut kremi kullanın inanın bana çok iyi geliyor…Özelliklede benim gibi kuru bir cilde sahipse o bölümler iğne yaparken biraz acır kremle yumuşar ve iyi gelir…

  Ama Esra hanımın da yazdığı gibi siz kızınızın doktoruna da mutlaka danışın…Ben sadece nacizane küçük önerilerde bulundum…

  Sevgiler 🙂

 7. merhabalar esra hm ,Kübra hm
  cevaplarınız için teşekkür ederim.İnsülin pompası için erken değil mi sizce ? daha kızım 8 yaşında.Birde kübra hm Raporunuz var mı varsa yüzde kaç ?Esra hm sizinde raporunuz vardır mutlaka yüzde kaç alabildiniz ? selamlar.

 8. Merhaba Erdoğan bey rapor olarak kastedtiğiniz” insülin, iğne ucu , ”strip” yani şeker ölçüm çubukları için olan raporsa, evet var ilk diyabet hastası olduğumda aldım ve hala kullanıyorum…SGK da şeker ölçümü yapılarak heyet tarafından veriliyor bu rapor…Benim raporumda bir oran bilgisi yok zaten insülinlerim için hiç para ödemiyorum sadece sgk nın kendi verdiği stripleri değilde, eski makinemin striplerini yazdırırsam sgk onların belli bir kısmı ödüyor üstünü ben ödüyorum…Birde 2,3 lira birşey ödüyorum onuda eczaneye…Sevgiler 🙂

 9. selamlar kübra hm
  rapordan kasdım özürlü raporu deniyo ya aslında demek istemiyorum ben işte ondan.Hani yüzde 40 alınan.Alınırsa faydası olan rapor yani.
  Yinede cevaplarınız için teşekkür ederim.
  Benim insülin yapılan yerlerin sertlikte olması ,parmakların delik deşik olması çok moralimi bozuyor.Bu sertlikler hep kalacakmı ?kremi yada ilacı yok mudur bunların ? sevgi ile…

 10. Merhaba Erdoğan bey engelli raporu bende yok…Ben 3,4 sene kadar önce devlet hastanesine insülinlerimi yazdırmaya gittiğimde” o zaman aile hekimliği yoktu:)” yaşlı bir teyzenin gazına gelip otobüslere daha uygun fiyata binerim düşüncesiyle numune hastanesinden engelli raporu almaya çalışmıştım fakat bende diyabetin hiçbir arızası olmadığı için sapasağlamsın diyip vermemişlerdi :))….Üstelik 100 liramın da üstüne konmuşlardı, çok içime oturmuştu o sebeple dün gibi hatırlıyorum :)…Engelli raporuna benim hiç ihtiyacım olmadı açıkçası o yüzden 1 kere denedikten sonra tekrar alma girişiminde de bulunmadım…Diğer konuya gelince sertlik diye neden bahsettiğinizi anlayamadım…Çok net söylemem gerekirse benim iğne yaptığım yerlerde sertlik falan olmuyor…Arada sırada morluk oluyor evet ama sertlik gibi bir sorunum olmadı…Zaten bu tarz sorunlar olmaması için ben kendi adıma çok dikkat ediyorum her enjeksiyonu farklı bir yere yapmanın bunda önemli bir payı olduğunu düşünüyorum…Daha önce bahsettiğim gibi 19 senedir sürekli enjektör kullandığım için iğne yaptığım bölgelerde hafif bir doku bozukluğu oldu ama öyle abartılacak bir şey değil, benim farkettiğim gördüğüm birşey…Maalesef üzülerek söylemem gerekiyor ki parmakların delik teşik olmasının önüne geçilemiyor bu sorun bende de oluyor, ayrıca etli parmaklara sahip olmadığım için bu kan şekeri ölçümlerinde parmaklarım çok ama çok acıyor bu yüzden de itiraf etmem gerekiyor ki devamlı şekerimi ölçmüyorum… Artık bu konuda hatırı sayılır bir tecrübem var o yüzden şekerimin nasıl olduğunu anlayamadığım zamanlarda ölçüm yapıyorum…Ama bu lütfen size kötü örnek olmasın, çünkü siz diyabetle yeni tanıştınız anladığım kadarıyla….O yüzden doktorunuz ne söylüyorsa onu yapmaya çalışın Erdoğan bey…Sevgiler 🙂

 11. Benim kardesim insulin kullaniyor gunde 4 defa insulin vurdugu yerlerde morarmalar oluyor acaba bunun sebebi nedir cevabiniz icin simdiden tesekkurler

  • Havva Hanım Merhaba,

   Biz diyabetlilerin genel problemi bu morarmalar. Genelde iğne ucu kılcal damarar gelir ya da iğne girerken ya da çıkarken derinin kenarlarını kanatır.

   Endişe edecek bir durum yok.

   sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: