Canan Bozdağ’ın Tip-1 Diyabet İle Tanışması

Sizden GelenlerCanan Bozdağ'ın Tip-1 Diyabet İle Tanışması

Internette diyabet ile ilgili bir bilgi ararken sitenizle karşılaştım ve çok mutlu oldum.

Ben 32 yaşındayım ve 2006 Temmuz’undan bu yana tip-1 diyabetim.

Yoğun tempolu bir işte çalışırken birden 11 kilo vermiş olduğumu fark edip , ağız kuruluğumu, hayatımda içmediğim kadar içtiğim suları, sık idrara çıkmalarımı, halsizliklerimi vs vs diğer şikayetlerimi şirket doktoruma anlattığımda ‘sanmam ailede yoksa ama yinede bir şekerine baktır demesi ‘ ile başladı serüvenim. Bir şirket toplantısı günü öğle yemeğinde sadece tatlılardan oluşan bir tabak hazırlayıp yemem ve o gece komaya girmem ile şeker hastalığım tescil edilmiş oldu.

Kendime ilk insülin iğnesini yaptığım zamanki hissettiklerimi ancak sizler anlayabilirsiniz ama artık bir pompa kullanıcısıyım. Yaklaşık 3 yıldır ve çok memnunum. 19 aylık bir kızım var ve hamile kalmadan önce doktorum Faruk Ergönen tarafından yönlendirilmem ile tanıştım insülin pompası ile.

Çok memnun olduğum için doğum sonrası enjeksiyona dönmedim. Büyük rahatlık. Tavsiye ediyorum kullanmak isteyen herkese.

Bu süreçte benimle sanki kendisi de bir diyabetliymiş gibi hareket eden eşime minettarım. Onun sayesinde kolaylaştı herşey benim için. Karbonhidrat sayımını bile birlikte öğrenmeye çalıştık ve uyguladık mutfağımızda.

Zaman zaman zorluklarını yaşasam da gerçekten kronik bir rahatsızlığı olan biri gibi hissetmiyorum kendimi yaşam tarzımı yeme alışkanlıklarımı düzene sokan bir durum bu.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

Sevgilerimle ,

Canan Bozdağ

 

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: