Benim Gibi Diyabetli Olanların Yaşadıklarını Okudukça ‘Yalnız Değilim’

Sizden GelenlerBenim Gibi Diyabetli Olanların Yaşadıklarını Okudukça 'Yalnız Değilim'

Merhaba Esra Abla,

Öncelikle böyle bir imkan sunduğun için teşekkür etmek istiyorum, içimdekileri ortaya dökebilmek adına.

Diyabetle 12 yaşında tanıştım. Mevsim yazdı. Sürekli su içiyordum, çok sık tuvalete çıkıyordum, halsizlik başlamıştı, kendimi hiç iyi hissetmiyordum. Ailemle birlikte havanın sıcaklığından dolayı olabileceğini düşündük. Bir ayda 10-15 kilo verince doktora gittik, gereken testler yapıldı ve 380 kan şekeri ile hastahaneye yatırıldım.

O anki yaşadığım hisleri bir tek benim gibi olanlar, sizler anlarsınız.

Doktor gelip annemle konuştuğunda, annemin duvarın dibine çöküp ağlamaya başlaması gözümün önünden gitmiyor. O sıralar hiçbir şeyin bilincinde değildim.

Şu an 16 yaşındayım, her şeyin daha yeni yeni bilincine varıyorum. Zaten ilk iki yıl alışma süreci bile değildi, hiç alışamamıştım. Daha yeni yeni alışıyorum. Artık yediklerime daha çok dikkat ediyorum, günlük egzersizimi yapmaya gayret ediyorum, derslerime çalışıyorum 🙂 , bazı diyabet dergilerini ve sizi takip ediyorum.

Diyabetime dikkat etmeyince hayatımın zehir, dikkat ettiğimde ise bana kazandırdığı yeni bir kişilik, yaşam tarzı olduğunu farkettim. Benim gibi diyabetli olanların yaşadıklarını okudukça ‘yalnız değilim’ diye düşünerek mutlu oluyorum.

Buna imkan sağladığınız için teşekkür ederim, ben diyabetimle daha güçlü bir bireyim 🙂 ??

Özge Demirbilek

2 YORUMLAR

  1. Merhaba, tatlı insanlar belki buraya yazmam doğru değil ama bana bir konuda yardımcı olursanız sevinirim 25 senelik diyabetliyim ve şuan 25 haflalık hamileyim Babil’le beraber çok özenir dönem geçiriyoruz çok bir Zaman ama çoğu gitti azı kaldı.ben kafama yatan bir drbulamadım acıbademde bir Prof ile bugüne kadar geldik ama diabetimi kendim yönlendiriyorum günde en 9 kez bakıyorumsürekli salata ve sebze yiyorum bu zamana kadar ekmek pilav bulgur makarnadan hep uzak durdum.bana dr önerirseniz sevinirim.daha önce diabetli hastayla çalışan ve daha ılımlı daha insancıl bir dr tavsiye ederseniz sevinirim artık doğum için bir dr çseçmeliyim.biliyorum ki sürekli siteyi takip ediyorum büyük bir grubuz ve aynı basamaklardan geçiyoruz tek farkımız tatlı insanlarız.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: