Anasayfa Etkinlikler ArkadaşımDiyabet İznik Kampı 2012

ArkadaşımDiyabet İznik Kampı 2012

2 4.515 görüntüleme

ArkadaşımDiyabet Kampı, diyabetli çocukların eğitim ve bakımlarını geliştirmek amacıyla düzenlenmektedir. Kampta eğitim, temel konuların anlatılması yanında grup çalışmaları ve kamp içindeki deneyim paylaşımı ile yapılmaktadır.

Çocuklar yaşlarına / eğitim durumlarına göre iki gruba ayrılmakta; bir grup ders yaparken diğerleri 4 grup halinde açık havada grup çalışması yapmaktadır. Eğitim saatleri dışındaki zamanlarda yüzme başta olmak üzere çeşitli spor, eğlence ve sanat aktiviteleri düzenlenmektedir.

Kampta 2 öğretim üyesinin sorumluluğunda çocuk hekimleri, diyetisyenler, diyabet hemşireleri, psikologlar ve aktivite liderlerinden oluşan bir ekip görev alacaktır. Ayrıca deneyimli diyabetli abi ve ablalar grup liderleri olarak kampta en önemli rolü oynamaktadır.

Kamp Yeri : DSİ İznik Eğitim Tesisleri

Başvuru : Hemşire Ebru Ercanlı, Hemşire Sevgi Akbel

Telefon : 0 262 303 87 31

E-mail : ercanli@hotmail.com ; sevgiaksoy9@hotmail.com

Kamp Koordinatörleri : Prof. Dr. Şükrü Hatun ve Doç. Dr. Filiz Çizmecioğlu

Düzenleyen : Kocaeli Ünv. Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı

Katkıda Bulunan Kurumlar : Marmara Ünv. Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı, Uludağ Ünv. Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı, Afyon Kocatepe Ünv. Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı, KKTC Diyabet Derneği ( Kaynak : http://www.arkadasimdiyabet.com/kamp-detayi/5/tanitim )

 

Cevap Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.