ArkadaşımDiyabet İznik Kampı 2012

EtkinliklerArkadaşımDiyabet İznik Kampı 2012

ArkadaşımDiyabet Kampı, diyabetli çocukların eğitim ve bakımlarını geliştirmek amacıyla düzenlenmektedir. Kampta eğitim, temel konuların anlatılması yanında grup çalışmaları ve kamp içindeki deneyim paylaşımı ile yapılmaktadır.

Çocuklar yaşlarına / eğitim durumlarına göre iki gruba ayrılmakta; bir grup ders yaparken diğerleri 4 grup halinde açık havada grup çalışması yapmaktadır. Eğitim saatleri dışındaki zamanlarda yüzme başta olmak üzere çeşitli spor, eğlence ve sanat aktiviteleri düzenlenmektedir.

Kampta 2 öğretim üyesinin sorumluluğunda çocuk hekimleri, diyetisyenler, diyabet hemşireleri, psikologlar ve aktivite liderlerinden oluşan bir ekip görev alacaktır. Ayrıca deneyimli diyabetli abi ve ablalar grup liderleri olarak kampta en önemli rolü oynamaktadır.

Kamp Yeri : DSİ İznik Eğitim Tesisleri

Başvuru : Hemşire Ebru Ercanlı, Hemşire Sevgi Akbel

Telefon : 0 262 303 87 31

E-mail : ercanli@hotmail.com ; sevgiaksoy9@hotmail.com

Kamp Koordinatörleri : Prof. Dr. Şükrü Hatun ve Doç. Dr. Filiz Çizmecioğlu

Düzenleyen : Kocaeli Ünv. Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı

Katkıda Bulunan Kurumlar : Marmara Ünv. Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı, Uludağ Ünv. Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı, Afyon Kocatepe Ünv. Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı, KKTC Diyabet Derneği ( Kaynak : http://www.arkadasimdiyabet.com/kamp-detayi/5/tanitim )

 

2 YORUMLAR

    • Ayşegül Hanım Merhaba,

      Bence de harika olurdu 🙂 . Ancak bizler kadar deneyimli hastalar kamp doktorlarına zor anlar yaşatabilir 🙂 .

      sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: