Ali, 2 Yaşında Tip-1 Diyabetle Tanışmıştı

Sizden GelenlerAli, 2 Yaşında Tip-1 Diyabetle Tanışmıştı

Alim, canım oğlum. Hep ona şarkılar söyler ve çok güzel vakit geçirmenin keyfini çıkarırdık. Babasının, annesinin ve de ablasının paşası 2 yaşına girmiş ve çok güzel bir doğum günü geçirmiştik.

Sonraları çok su içmeye ve idrara çıkmaya başlamıştı. Sağlık memuru olarak Tunceli’de görev yapıyor ve takdir edersiniz ki zorlu kış şartları. 21 şubat 2014  çocuğumun rahatsızlığı sebebiyle Erzincan Araştırma’dan Dr. Dilek DEHMEN Hanım’ın tecrübeleriyle ilk tanısı konmuş ve de beni sakinleştirerek Erzurum Atatürk Üniversitesi Acile sevkini sağlamıştı.

Nasıl bir duygu ve ruh hali bilmiyorum aslında. Yolda ne oluyor, niye biz diye çok düşündüm. Alişim ketoasidoza girmişti. Kendinden geçmiş bir halde yatıyordu. Gözümün içine bakarak; ‘Beni kurtar Yücel deyişini.’ hiç unutamıyorum.

24 saat boyunca kan gazı almaları, insülinler ve küçücük parmaklarından şeker ölçümü yapılması. Parmaklarını öpüp kokluyordum. Eşimin duygularını tarif edemem çünkü o bir anne ve Prof. Dr Hakan DÖNERAY’la ilk kez tanışıyorduk. Sakinliği, güler yüzlü oluşu ve tane tane anlatımı muhteşem. Diyabet hemşiresi Gülseren DUMLU, Diyetisyen Melike Hanım. Allahım ne kadar şanslıydık.

Taburcu olduktan sonra sürekli aramalarımıza cevap vermeleri, bize tekrar dönüş yapmaları. Biz nerde yaşıyorduk. Hani söylenirler ya bize Avrupad’a böyle bakıyorlar. Yok arkadaş. Burası Türkiye ve burada en güleryüzlü, şevkatli, sabırlı, özverili, tecrübeli hocalarımız ve de hemşirelerimiz bütün çalışanların hakkını yememek adına sağlık çalışanlarımız var.

2 yılı doldu. Çok şükür yaşam tarzımız Alişimiz’e göre ayarlandı. Sağlıklı bir hayat sürer inşallah. Bu arada diyabetimben.com, Esra Hanım’a çooook teşekkürler. Yalnız olmadığımızı bize hissettirdi.

Daha fazla duygusallaşmamak adına; Erzurum Atatürk Üniv. Çocuk Endokrin Bölümü Prof Dr Hakan DÖNERAY, Diyabet Hemşiresi Gülseren Dumlu ve tüm ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.

Yücel Başken

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşın. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

 

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: