Anasayfa T1D Hakkında Herşey Hipoglisemi ve Hipergliseminin Bilinen Belirtileri

Hipoglisemi ve Hipergliseminin Bilinen Belirtileri

2 1.878 görüntüleme

Biz tip-1 diyabetliler için kan şekeri ölçümü oldukça önemlidir. Kan şekerimizin seyri de bizim günlük hayatımızı etkilemektedir.

Hipoglisemi (kan şekeri düşüklüğü) ve hiperglisemi (kan şekeri yüksekliği) anlarında ne yapacağımızı bildiğimiz sürece de tip-1 diyabetimiz daha yönetilebilir olur.

Hipoglisemi esnasında ‘aklımız başımızdaysa’ Hipoglisemi Tedavisinde ’15 Kuralı’ yazısındaki yöntemlere göre hipoglisemiden çıkmaya çalışmalıyız.

Hiperglisemi esnasından ise IDF (İnsülin Duyarlılık Faktörü) bizim için oldukça önemli. Çünkü IDF  kan şekerimizi düşürmek için yapacağımız insülin miktarını hesaplamamıza yardımcı olur. Hiperglisemi Esnasında Doğru Ek Doz İnsülin yazısı sizlere rehber olacaktır.

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşın. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

  • Ferit Yasemin Ortak belirti olan sinirlilik hâli, bir süre sonra hayatınızda çok baskın bir hâle geliyor sanki! Bilmem, sanırım bende durum öyle 🙁

    diyabetimben.com Evet. Ortak bir hal 🙂 Ben de eskiye oranla seviyesinin arttığını düşünüyorum. sevgiler,

  • Cevap Bırak