Daha İyi Tip-1 Diyabet Yönetimi İçin ‘InsuPad’ Türkiye’de

Haberler&GelişmelerDaha İyi Tip-1 Diyabet Yönetimi İçin 'InsuPad' Türkiye'de

Daha İyi Tip-1 Diyabet Yönetimi İçin ‘InsuPad’ Türkiye’de

Tip-1 diyabetle ilgili teknolojileri tecrübe etmeye ve sizlere bilgi vermeye devam ediyorum. Özellikle son yıllarda Türkiye’deki diyabet teknolojileri daha da artıyor. Yakın bir zamanda farklı ürünler de gelecek 🙂 Sabırla beklemek lazım.

Hepimizin bildiği gibi şu andaki hızlı etkili insülinlerin, Apidra, Humalog ve Novorapid’den bahsediyoruz, hızları kan şekeri regülasyonu için maalesef yeterli değil.

Ultra hızlı insülinler1Şu andaki insülinlerin hızı Murat 131 kıvamındayken biz tip-1 diyabetlilerin Mercedes hızında etkisi olacak insülinlere ihtiyacı var. Bilim dünyası da bu konuda ultra hızlı etkili insülinler üzerine çalışmaya devam ediyor.

Aslında en önemli konu şu; ağzımıza ilk lokmayı attığımızda kan şekerimiz yavaş yavaş yükselip, 2. saatte yani tokluk kan şekerinde kan şekerimiz max seviyeye ulaşmış oluyor. Ama o 2 saatlik periyotta kan şekerinin hızlı yükselmesine karşı etki olabilecek hızda insülinlere ya da sistemlere ihtiyaç var.

Eda Hanım 2013 yılında InsuPad‘den bahsetmişti. InsuPad adındaki bir cihazın insülinin hızının ve etkisini arttırdığını anlatmıştı. Yani ultra hızlı etkili insülinler üretmeye çalışırken bilim dünyası aynı zamanda da mevcuttaki insülinlerin hızlarını bu tarz teknolojilerle arttırmaya çalışıyorlar.

Bu ürün yani InsuPad Almanya’da üretilmekte. İnsülin pompası için de bir teknoloji üretmeye çalışıyorlar. Ana üretici. Web sitesi: http://de.insuline-medical.com/

2014 yılında bu üründen InsuPad adlı yazıda bahsetmiştik. Ardından bir takipçimiz Almanya’dan satın alıp denemişti. O da kendi tecrübesini Kevser Hanım ve InsuPad başlıklı yazımızda aktarmıştı.

IMG_1538Yıllar geçti 🙂 Ve ürünü, InsuPad‘i,  Medsalus firması Türkiye’ye getirdi. Ben de birkaç haftadır bu ürünü kullanıyorum. Normal şartlarda insülin pompası kullanıcıları için değil, insülin kalemi kullanıcıları için bu ürün. Ben deneme süresince insülin pompamı kullanmaya devam ettim. Sadece yemeklerden önce yapacağım insülini kalem ile InsuPad’in bölgesine yaptım. Yıllar sonra kalem insülin ile insülin yapmak biraz enteresan oldu ama tecrübe etmek adına harika oldu 🙂

Birkaç gün önce Dexcom ile ilgili ilgili tecrübelerimi bahsettiğim yazıda yandaki fotoğrafı kullanmıştım. Ekrana doğru baktığınızda göbek bölgesinin solundaki cihaz InsuPad 🙂

InsuPad hakkında olumlu/olumsuz tüm tecrübelerimi sizlerle yakında paylaşacağım. En azından bu ürün hakkında bilgi sahibi olmanız için hem video çektim hem de bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedim.

Tecrübelerimi belirli bir sıraya göre paylaşacağım. Bu sebeple daha fazla ve hızlı bilgi almak adına ürünle ilgili Medasalus firması ile Medsalus İletişim linkindeki iletişim bilgilerinden görüşebilirsiniz.

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşın. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

4 YORUMLAR

  • Buket Hanım Merhaba,

   Başlangıç paketi (2 ısıtıcı ünite şarj vs.) 450 TL. 1 Kutu 30 lu çerçeveler ise 150 TL. Daha detaylı bilgi için de @Medsalus firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

   Sevgiler

 1. Murat Artan Turkiyeye gelmis he
  Peki fayati nedir nasi alabiliriz onlarda yazilsa keske

  Esra Avcı Merhaba, Başlangıç paketi (2 ısıtıcı ünite şarj vs.) 450 TL. 1 Kutu 30 lu çerçeveler ise 150 TL. Daha detaylı bilgi için de @Medsalus firmasıyla iletişime geçebilirsiniz. Sevgiler

  Murat Artan Tsk ederim bilgi icin

  Pembegul Baran Akkaya Insuped ınsulin pompası dexcom & libre .. hepsi bir arada olan bir ürün olmalı bu ne karmaşa

  Esra Avcı Keşke tüm teknolojiler birarada olsa. Bu arada Insuped değil. Insupad. Insupad bir pompa değil. Sevgiler

  Pembegul Baran Akkaya Biliyorum biz omnipod kullanıyoruz zaten pompa olanı 😉

  Yasemin Koçak Meral Kavaz Evcimen

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: