Anasayfa Haberler&Gelişmeler Medtronic MiniMed İnfüzyon Setleri *** Fazla İnsülin Salınımı İhtimali

Medtronic MiniMed İnfüzyon Setleri *** Fazla İnsülin Salınımı İhtimali

4 1.492 görüntüleme

Medtronic MiniMed İnfüzyon Setleri *** Fazla İnsülin Salınımı İhtimali

Dün sizlerle Medtronic İnsülin Pompası İnfüzyon Setlerini Geri Çağırıyor linkinde Medtronic’in infüzyon setleriyle ilgili yaşınılan konudan bahsetmiştik.

Kısaca tekrar anlatmak gerekirse; insülin pompası set ve rezervuar değişimi yaparken rezervuarın silikon kısmına insülin gelmesi ve/veya piston kısmın arasına insülin kaçması hallerinde infüzyon setinin düzgün çalışması engellenebiliyor. Aslında her koşulda infüzyon setinin doğru çalışması gerekirken bu ufak detaylardan ötürü infüzyon set performansının değiştiği tespit edilmiş. Bu sebeple de ellerinde sorunlu LOT numaralarına sahip infüzyon seti olan bireyler bu konuyu mutlaka Medtronic Türkiye Diyabet İş Birimi’ne iletmeli.

Telefon yoluyla herkes ulaşmaya çalışacak ama ulaşamama ihtimalinizi düşünerek diyabet@medtronic.com üzerinden de ulaşabileceğinizi bilmenizi isterim.

Bugün Medtronic Türkiye Diyabet İş Birimi’nden gelen dökümanları sizlerle paylaşma ihtiyacı hissettim. Bu dökümanlardan mektup olan kısım hepimize kargo yoluyla gönderiliyor olacak. Diğer dökümanlar da mail adresi olan kişilere bana olduğu gibi maille gönderilecek.

Ama elinizdeki setlerde sıkıntı olup olmadığını https://www.medtronic-diabetes-look.com/tr_tr/ check linkinden kontrol edebilirsiniz.

Aşağıdaki 3 farklı döküman linki var. Lütfen dökümanları okuyun.

Diyabetlilere Gönderilecek Mektup

Kilit Adımların Bilgilendirmesi

Web Sitesi Üzerinden LOT Kontrol Adımları

Bu süreç elbette can sıkıcı bir süreç ama Medtronic Diyabet Birimi bu konunun farkına varıp diyabetliler üzerinde ciddi bir sorun oluşmadan bu konudan bizleri haberdar ediyorlar.

 • lınke tıkladım elımdekı setlerı yazdım hepsı problemlı cıktı 14 adet kalmıstı 14 de önermiyoruz diye lınkte cıktı degısım surecı basladı ıyıkıde takıp etmısım sıtenızı yoksa haberım olmayacaktı tesekkurler esra hanım sımdı benım tum setler problemlı ya ıcınden bırını kullansak 13 tane kalacak ıade mı yapmam gerekecek elımde kalanları

  • Merhaba,

   Bildirim yapmanız kritik ama bu zamana kadar size 1 kutu set ve mektubun geliyor olması gerekiyordu. Galiba gelmemiş.

   Tüm setlerinizi iade etmek için Medtronic ile görüşün lütfen.

   sevgiler,

  • Geçmiş olsun öncelikli olarak.
   İlgili setlerin değişimi sağlandı mı acaba? FDA tarafından 11.09.2017 de firma uyarı almış. Ürün araştırması yaparken FDA nın sitesinde gördüm.

   Sağlıcakla kalın.

  Cevap Bırak